Agios Ioannis Tatil Köyü ve Plajı

Agios Ioannis
'The beach at Aghios Ioannis' - Mykonos
'The beach at Aghios Ioannis' - Attribution: Leonora Enking

Agios Ioannis, Ornos'tan yaklaşık 2 km uzaklıkta adanın güney tarafında bulunan harika bir tatil köyüdür. Delos'u tam karşısına alan çok güzel ve tarihi bir amfi tiyatrosu bulunur. Turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri olan Agios Ioannis pembe ve mor çiçekleriyle onlara selam verir. Kristal berraklığındaki denizi ve yumuşacık kumuyla hayalinizdeki tatile sahip olacaksınız. Çocuklar ve aileler için oldukça ideal şirin bir tatil köyü! Lezzetli yemekler yiyebileceğiniz tavernada eğlenebileceğiniz harika bir tatil fırsatı. Aynı zamanda su sporlarını da deneyebilirsiniz. Klasik arkeoloji kazıları ile burasının tarihi bir belde olduğu anlaşılmıştır ve her sene önemi daha da artmaktadır. Pitoreks yapısıyla Delos'u keşfedebilir anılarınızı zenginleştirebilirsiniz. St.Ioanis, 1989 yılında çekilen 'Shirley Valentine'de de kullanılmıştır.

Buluşma Noktası

Eylül ayı sonlarına doğru St. John bayramında mutlaka burası ziyaret edilmelidir. Herkes ellerinde bir sepet taze yiyecekle buraya gelir müzik eşliğinde doyasıya eğlenirler. Geleneksel kıyafetleri ve yerel nüfus ile birlikte geçirebileceğiniz harika zamanlar. Gerçek Mykonoslularla tanış! Çarşısı oldukça zengindir ve hediyelik eşya almak için harika bir fırsat.

Yapılması Gereken: Delos'un ışıkları eşliğinde gece plajda uyumak. Yapılmaması Gereken: Çok lezzetli yiyeceklere kanma aşırı yemek yeme.
Oteller ve apartlar: Agios Ioannis