Platis Gialos - Mykonos

Platis Gialos
'PLATYS GIALOS BEACH 2' - Mykonos
'PLATYS GIALOS BEACH 2' - Attribution: Christina Milioni

Platis Gialos oldukça konforlu turist konaklama hizmetlerinin bulunduğu doğal bir sahil köyüdür. Mykonos şehir merkezinden yaklaşık 5 km güneydedir. Platis Gialos adanın en uzun plajı olmasıyla tanınır ve tertemiz denizinde harika vakit geçirmek isteyenler için bir numaralı mekandır. Su kayağı, jet ski gibi farklı sporlar denemek istiyorsanız bu plajı bir denemelisiniz. Plaj yüzmek, güneşlenmek, dinlenmek ve rahatlamak için oldukça idealdir. Aynı zamanda balık da tutabilirsiniz. Bu plajda yapılacak onlarca aktivite varken sıkılmak için zaman bulamayacaksın! Bir fotoğraf makinesi al ve doğal güzellikleri keşfet! Yürüyüş yaparken fotoğraf çekmek gibisi yok. Platis Gialos plajı dünya üzerindeki nadir güzelliklerden biridir.

Bu kadar doğallığı bir arada bulundurması bir rüya gibi: altın rengi kumlar ve elmas berraklığında deniz. Bir yudum kahve al ve rahatlamana bak! Daha aktif bir gece hayatı yaşamak istiyorsan araba ile ya da bot ile kısa sürede parti plajları olan Paradise'a ya da Süper Paradise'a gidebilir gecenin ritmine ayak uydurabilirsin. Tarihi de yaşamak istiyorsan doğru adres: Helenistik dönemden ve Roma döneminden kalma kuleler burada koruma altında.

Plajın Bir Adım Ötesi

Platis Gialos botların taksi gibi kullanıldığı bir limandır. Denizin ortasında bir tur atmayı kim istemez. Derin maviliğin içinde... Mykonos'un her yerinden bu plaja botlarla tur atmak için geliyorlar! Plajın hemen yanında lüks oteller ve mini marketler var. Her istediğini bulabilirsin. Kaldığın oda da şezlongundan ve şemsiyenden bir adım ötede. Kısacası bu plajda her şey o kadar iyi organize edilmiş her yere yürüyüş mesafesinde gidebilir her anın tadını çıkararak tatil yapabilirsin. Yerel insanlar çok kibar ve yardımseverdir. Sizi akşam yemeğine bile davet edebilirler. İyi yiyecekler ve yerel nüfus Yunanistan'ı farklı kılan bir özelliktir.

Yapılması Gereken: Akşam yemeğini sesiz ve romantik bir şekilde dalgaların sesi eşliğinde yemek istiyorsan burası sana göre! Yapılmaması Gereken: Yanında nakit bulundurmayı unutma! Burada banka ya da ATM yok.
Oteller ve apartlar: Platis Gialos