Paraga - Mykonos

Paraga
'Paranga Beach /2' - Mykonos
'Paranga Beach /2' - Attribution: Luca Conti

Genellikle pitoreks temalı plajların dizildiği Mykonos'un kuzey tarafında konumlanmış Paraga plajında unutamayacağınız bir tatil yaşayacaksınız. Denizin kumu ve çakılları oldukça doğal ve tüplü dalış deneyimi için ideal. Buradan diğer adaları, Neksos'u, Paros'u ve hatta antik Delos'u bile görebilir gün batımını en alıcı bir şekilde izleyebilirsiniz. Güneş, adaların arasından batarken harika bir manzara oluşturuyor. Paraga, Mykonos'un en meşhur adalarından biridir. Harika bir şekilde organize edilmiş ve her türlü ihtiyacınızı anında giderebilir eğlenceye vakit ayırabilirsiniz: Plajın hemen yanında her türlü içecek servisi yapan barlar ve her çeşit mutfağı tadabileceğiniz restoranlar bulunur. Denizden sıkıldıysanız ağaçların arasındaki havuz sizin için iyi bir tercih olabilir. Palmiye ağaçlarıyla donatılmış harika bir alan. Dalış yapmak, yüzmek ve denizi farklı şekillerde değerlendirmek isteyen spor severler için de mükemmeldir. Plajda özgür olmak istiyorsan plajın bir bölümü ise nudistler için ayrılmıştır.

Özel Eğlence Alanı

Paraga plajı aslında birbirinden bir koyla ayrılmış iki plajdan oluşur. Güney tarafı daha sakinken kuzey tarafında dinamizm ve enerji hiç bitmez. Özellikle yaz aylarında barlarda hep müzik çalar ve parti atmosferi tüm gece devam eder. Birbirinden hareketli partilerin tadını çıkar. Kıyı boyu neredeyse yüzeye paraleldir ve çocuklarınız varsa rahatlıkla oyun oynayabilir yüzmeyi öğrenebilirler. Jet ski, sörf ve yatçılık gibi farklı sporlarla da ilgilenebilirsin. Bizim önerimiz gerçekten heyecanı yaşamak ve adrenalini hissetmek istiyorsan tüplü dalış ve rüzgar sörfü yapmandır. Plaja çok fazla rüzgar gelmesin diye akıllıca önlem alınmıştır. Sahilin diğer tarafı ise kayalıktır ve her zaman kayalarda tırmanan sporseverleri görebilirsin.

Platis Gialos'tan Paraga Plajına 10 dakikalık bir yürüyüş yaparak ulaşabilirsin. İstersen bot, özel araç ya da taksi de kullanabilirsin.

Yapılması Gereken: Konaklama oldukça çeşitlidir: Farklı tip apartmanlardan hoteller ve villalara kadar değişiklik gösteriyor. Bir diğer popüler konaklama metodu kamp yapmaktır. Yanında çadır getirsen hiç de fena olmaz. Yapılmaması Gereken: Sakın tepeye çıkıp etrafını seyretmeyi unutma. Bu manzarayı bir daha unutamayacaksın. Mükemmel bir gün batımını kaçırmak istemiyorsan mutlaka uğamalısın.
Oteller ve apartlar: Paraga