Kalafatis - Mykonos

Kalafatis
'Kalafatis Beach, Mykonos' - Mykonos
'Kalafatis Beach, Mykonos' - Attribution: NervousEnergy

Kalafatis, ada merkezinin 12 km doğusundadır. Turkuaz sularından ve plajı gölgelendiren harika ağaçlardan oluşan iyi tasarlanmış bir plajdır. Adanın en iyilerinden biri: Altın kumlar,tertemiz denizi ile mucizevi bir manzara yaratıyor. Hoteller ve restoranlar plajın hemen yanındadır. Su sporlarından hoşlanıyorsan burada pek çok aktivite seçeneğin var: Rüzgar sörfü (Mykonos aynı zamanda rüzgar ada olarak da bilinir), jet ski, su kayağı, kano sporu ve çok daha fazlası. Adrenalinin ve eğlencenin doruk noktasına burada ulaşacaksın. Ekstrem sporlarıyla ilgilenen kitle tarafından ilk akla gelen turizm merkezlerinden biridir, Kalafatis. Sessiz bir tatil arayışın varsa Kalafatis sana göre değil!

Su Altına Yolculuk

Büyüleyici güzellikteki su altı dünyasını merak edenler için bir dalış okulu bulunuyor. Kıyafetlerini giy, maskeni tak, ekipmanlarını hazırla: Su altına dalıyoruz! Tüm dünyadan atletler birbirleriyle yarışmak ve çeşitli yetkinliklerini sergilemek Kalatafis'e rüzgar sörfü yapmaya gelirler (Unutma ki en etkileyici olanlar en tehlikeli olanlardır). Aynı zamanda bu heyecan seni acıktırıyorsa Yunan lezzetlerini tadabileceğin harika deniz ürünleri servisi yapan restoranlar hemen plajın yanında dizilidir. Mağara gezilerinden hoşlanıyorsan onlarca mağarası ile Drakonissi seni bekliyor! Günübirlik turlarla harika vakit geçirebilirsin.

Yapılması Gereken: Dalgalar, güçlü rüzgarlar ve tabii ki adrenalini bol sporlar Yapılmaması Gereken: Tembel bir şekilde tüm tatilini güneşlenerek geçirmek istiyorsan senin için iyi bir tercih olmayabilir.
Oteller ve apartlar: Kalafatis