Mykonos Merkezi, Adanın Zenginliği

Mykonos Ada Merkezi
'Chora port with Windmills in the background, Mykonos, Cyclades, Greece' - Mykonos
'Chora port with Windmills in the background, Mykonos, Cyclades, Greece' Krishna.Wu / Shutterstock

Yunan Adalarının Beyaz İncisi

Ege Denizinin berrak suları en iyi Mykonos Adasından izlenir. Mykonos ada merkezi, adanın incisi ve en önemli yerlerinden biridir. Mykonos pek çok adanın merkezi konumundadır, pek çok insan civardaki adalardan buraya ihtiyaçlarını gidermek için gelirler. Buraya yerliler kısaca şehir derler ve Mykonos'a gittiğinizde kaybolmamak için aklınızda tutsanız iyi olur!

Geleneksel beyaz evleriyle Mykonos her sabah güneş ile birlikte parıldar. Rengarenk açan çiçekler evlerin pencerelerini ve hatta duvarlarını süsler. Pitoresk görünümdeki dar sokaklar ufak bir yürüyüş için oldukça idealdir. Denizde her zaman bir bot vardır. Hem çevre plajlara ve adalara ulaşım için hem de güzel bir deniz turu için mükemmel bir fırsat.

16. yy'dan kalma tariki yel değirmenleri mutlaka dikkatini çekecektir. Adanın tarihi dokusuna çok yakışıyorlar ve aynı zamanda güzel anları yakalayıp değirmenlerde çok güzel fotoğraflar da çekebilirsin! Adada bir arkeoloji müzesi de var ki mutlaka ziyaret edilmeli. Ege kültüründen, milattan önceki zamanlardan ve Bizans Döneminden harika parçaları burada görebilir tarihte ufak bir yolculuğa çıkabilirsin. Müzeler günümüze kadar gelebilsinler diye oldukça iyi bakılmış ve restore edilmiş. Burada tarih canlanıyor!

Merkezde gezinirken dikkatini çekecek bir diğer alan ise birbirinden güzel içecek ve yiyecek servisi yapan şık ama bir o kadar da şirin kafeler. Her türlü yiyeceği, tatlıyı ve içeceği buradan alıp yürüyüşüne ve alış verişine ara vererek dinlenebilirsin. Küçük Venedik'e uğramadan sakın ülkene dönme. Burada tüm evler denize paralel dizilmişlerdir ve tıpkı Venedik'te yaşıyormuşsun hissi veriyorlar. Güneş batmaya başladığında bir tepeye çık ve gün batımını izle. Başka yerde bu kadar iyi bir manzarayla karşılaşmayabilirsin. Bu fırsatı kaçırma!

Yapılması Gereken: Dondurmalı krep ye: Bu atıştırmalık Yunan adalarının yerel tatlarıyla da karıştırılıyor. Yapılmaması Gereken: Mykonos sokakları genellikle dardır ve özellikle yaz aylarında çok sıkışık olabiliyor.
Oteller ve apartlar: Mykonos Ada Merkezi