Agios Stefanos - Mykonos

Agios Stefanos
'Light blue' - Mykonos
'Light blue' - Attribution: Carlos Mejía Greene

Agios Stefanos (St.Stefanos olarak da bilinir) Mykonos şehir merkezinden yaklaşık 3 km kuzeybatıda harika bir koyun ucunda bulunan harika bir bölgedir. 500 yıllık olduğu düşünülse de gerçek kurulum tarihi net değil. Son zamanların en çok ilgi çeken turistik plajlarından biri! Haydi sen de bu coşkuya katıl ve doyasıya eğlen! Gioras of Michalovitis ve St. Gioras the Spilianos tarihi kiliselere de uğrayıp çevre gezisi yapabilirsin. St.Stefanos Plajı sakindir ve rüzgardan korunaklıdır. Evet burada saçların bozulmayacak! Pek çok su sporu organize ediliyor ve her biri için sıra beklemek zorunda da değilsin. Plajın yakınlarında harika deniz ürünleri yemekleri yiyebileceğin şirin restoranlar da var.

Sanki bir Kartpostal

Üstüne bir şey al ve sokağa çık! Dar sokakların arasında dolaşırken onlarca güzel bina ve bembeyaz evler ilgini çekecek. İnsanlar burada fotoğraf çekmekten kendilerini alamıyorlar. Akşama doğru bir tavernaya gir ve eğlenceyle yemeğin nasıl birleştiğine şahit ol! Tavernada çalışan insanlar nasıl eğlenileceğini çok iyi biliyor. Bu bölgenin manzarası büyüleyici! Rahatlamak, dinlenmek ve yılın tüm stresini üzerinden hızlı bir şekilde atmak istiyorsan burası tam sana göre.

Yapılması Gereken: Çocuklarınla birlikte plajla doyasıya eğlen. Plaj kesinlikle çocuklar için çok güvenli. Denizde dalga neredeyse hiç olmaz. Yapılmaması Gereken: Mykonos sadece gece partilerinden ibaret değil. Mykonos'ta da sakin ve huzurlu bir tatil yapılabilir.
Oteller ve apartlar: Agios Stefanos