Mykonos'un 20 Harika Plajı

Plajlar
'19850415 Mykonos Super? Paradise Beach' - Mykonos
'19850415 Mykonos Super? Paradise Beach' - Attribution: sydneydawg2006

Sudaki Pırıltılar

Mykonos adasında taşıtlar ile de ulaşılabilen 23 harika plaj vardır, bunların pek çoğu altın rengi kumları, kristal berraklığındaki turkuaz sularıyla dünyaca tanınmaktadır. Genellikle adanın güney yakasında olan plajların en kalabalık olanları Paradise, Süper Paradise, Platis Gialos, Psarou ve Ornos'tur. Paradise ve Süper Paradise dünyanın en iyi plaj partilerine örnek verilebilir. Kuzey yakasındaki plajlar ise nispeten az gelişmiştir ve romantik çiftler ve aileler için idealdir. Listeye biz göz atın:

Süper Paradise

Süper Paradise Yunanistan'ın en iyi plaj partilerine ev sahipliği yapar. Gece gündüz her zaman eğlence doruktadır. Haydi bunu sen de keşfet!

Psarrou

Cennetten bir köşe gibidir ve tüm dünyadan ünlü isimler bu plajın cazibesine kapılır. Mükemmel yumuşak kumlar, tertemiz suyuyla tüplü dalış için de harika bir fırsat yaratır.

Megali Ammos

Mykonos şehir merkezine en yakın plaj olan Megali Ammos her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlar. Gün batımını izlemek için idealdir.

Ornos

Bir çok hotel ve turistik eğlence mekanları ile birlikte bir koya gizlenmiş harika bir plajdır. Tüplü dalış ve rüzgar sörfü gibi çeşitli etkinlikler yapılabilir.

Paraga

Bu kumdan yapılmış cennette iki plajı bir arada bulabilirsin! Güney tarafı rahatlamak, dinlenmek ve gün batımını izlemek içindir. Kuzey tarafı ise canlı müzik eşliğinde çeşitli tavernalarda lezzetli yemekler yemek için harikadır.

Platis Gialos

Mykonos'taki en temiz ve en iyi organize edilmiş plajlardan biri olmasıyla tanınan Platis Gialos turistleri berrak turkuaz suyuyla ve yerel restoranların leziz yemekleriyle etkiler.

Lia

Mykonos'taki en sessiz plajlardan biridir. Güzel bir kitap okumak ya da gün batımını izlemek için en iyi adres. Aynı zamanda kayalık yapısı sayesinde macera turları da yapılmaktadır.

St. Anna

Bu plaj temiz kumları ile yerel nüfusun en çok kullandığı plajdır. Daha az turistik olmasının yanında oldukça da sakindir.

Saint Ioannis

Mykonos'un güney yakasında uzakta kalan bir plajdır ve sakin, dinlendirici bir tatil için eşsiz bir ayrıcalıktır.

Saint Sostis

Bu plaj adadaki en sessiz plajlardan biridir. Güneşin tadını çıkarmak ve dinlenmek istiyorsan kesinlikle bu plaj senin için.

St. Stefanos

Mykonos'un kuzeyinde kalan bu koy plajı pek çok turist tarafından bilinmez. Böylece yumuşacık kumları ve tertemiz kristal suyuyla oldukça sessiz ve dinlendirici bu plajda huzur içinde tatil yapabilirsin.

Agrari

Yumuşak kumlar, kristal berraklığındaki sular... Şimdi serinlemenin ve gün batımını izlemenin tam zamanı.

Elia

Agrari sahilinden kayalarla ayrılan bu plaj parti severlerin çok iyi bildiği ve sabahlara kadar eğlendiği bir plajdır.

Glyfadi

Mykonos'un güney yakasında kalan bu plaj aile dostudur ve yumuşacık kumlarıyla pek çok aile tarafından tercih edilir.

Fokos

Bu tenha plaj adanın gelişmiş bölgelerinin dışında kalır ve bunun sayesinde kısa bir süreliğine de olsa insanlardan ayrılıp kafasını dinlemek isteyen turistler için mükemmel bir fırsat yaratır.

Divounia

Bu küçük ve tenha plaj harika deniz ürünü yiyecekleri ve masmavi berrak deniziyle tanınır. Antik Roma izlerini taşıyan bu plaj ve bölgesi tarih severlerin akınına uğrar.

Houlakia

Mykonos şehrinden uzaktaki bu plaj oldukça çakıllıdır. Sakin olmasıyla oldukça özel anlar yaşanabilir.

Kalo Livadi

Bu harika organize edilmiş plaj egzotik bir deniz, yumuşacık kumlu bir plaj ve rengarenk şemsiyeler sunuyor. Adanın en uzun plajlarındandır ve sınırsız partiler verilir.

Kapari

Mykonos'taki birkaç düzensiz plajdan biridir ve doğal hayatı yaşamak isteyenler için idealdir. Mykonos şehir merkezine yakın olmasına rağmen oldukça tenhadır ve havlunu istediğin yere serebilirsin!

Korfoz

Mykonos merkezine oldukça yakın, rüzgarı bol bir plajdır. Sörfçüler ve rüzgar sörfü meraklılarının bir numaralı buluşma mekanı olabilir. Derin dalgalar ve yeşilimsi deniz harika bir manzara yaratıyor.