Elia - Mykonos

Elia
'Elia Beach, Mykonos' - Mykonos
'Elia Beach, Mykonos' - Attribution: NervousEnergy

Elia, Mykonos'un en güzel plajlarından biridir. Hatta bazıları en iyisi olduğunu bile iddia eder. Gerçekten en iyisi mi gidip yerinde gör! Mykonos şehir merkezinden yaklaşık 8 km uzaklıktadır, sessiz ve huzur dolu olmasında kalbinde taht kuracak. En büyük özelliği uçsuz bucaksız altın rengi kumlarıdır. Burada yazın tadını çıkarabilir, yerel nüfusla sıcak ilişkiler kurabilirsin. Basitliği ve doğallığı ile burayı sen de çok seveceksin.

Ünlülerin Buluşma Noktası

Elia'dayken çoğu zaman şu hisse kapılacaksın: Önümden geçen bana çok tanıdık geliyor! Bu oldukça normal, çünkü Elia'ya her yıl onlarca ünlü isim geliyor, o zaman kameranı her zaman hazır tut! Berrak denizde yüz ve harika plajda güneşlen. Kahveni içebilir, güneşi bedeninde hissederek gazeteni ya da romanını okuyabilirsin. İstediğin kadar kal, kimse seni rahatsız etmeyecek! Hatta yeteri kadar şanslıysan ünlü birinin yanına havlunu serebilirsin!

'Watermania'

Elia su sporları (su kayağı, rüzgar sörfü, jet ski...) için de oldukça idealdir. Egzotik bir atmosfere sahip bu plaj turkuaz suları ile de zirveler boyunca akar. Buraya otobüs ile ya da Platis'ten bir botla 45 dk'lık bir bot seyahatiyle gelebilirsin. Birkaç hotel, taverna ve restoran bulunmaktadır. Diğer bir sessiz ve sakin plaj ise Agrari'dir. Elia'nın yanında çok büyük bir eğlence arkı var: Watermania. Burada yemek yiyebilir, içecek alabilir ve büyük kaydıraklardan kayarak harika suda serinleyebilirsin. Yaşın burada hiç önemi yok, her yaştan insan için buradaki tek kod eğlenmektir.

Yapılması Gereken: Rahatla ve yanındaki ünlü gibi sen de kendini ünlü hisset! Yapılmaması Gereken: Sakın enfes deniz ürünlerinden yemeyi unutma!
Oteller ve apartlar: Elia