Ornos - Mykonos

Ornos
'Mykonos May 2009' - Mykonos
'Mykonos May 2009' - Attribution: Charlie Dave

Mykonos şehir merkezine yaklaşık 2 km uzaklıkta yer alan Ornos pitoreks görünümüyle şirin bir köyü andırır. Ornos'un asıl özelliği küçük fakat aktif olarak balıkçı tekneleri, lüks yatlar ve botlar tarafından kullanılan limanıdır. Bu bölge hızlı bir şekilde gelişiyor ve turistik bir mekan haline geliyor, sakın burayı gezmeden ülkene dönme! Eğlence ve alışveriş için oldukça iyi fırsatlar varken iyi hoteller ve kiralık odalar da bulabilirsin. Yerel marketler, harika kafeler ve tavernaları (kesinlikle "Louza"dan bir yudum almalısın. Ornos'a has geleneksel bir sostur.)ile mükemmel. Parıldayan güneşin altında uzun bir yürüyüş yap ve yöredeki antik beyaz evlerin çevresinde dolan. Yerel halk burası için dünyadaki cennet diyor ve buna kesinlikle inan...

Plaj Anıları

Ornos'un çok güzel ve temiz bir plajı var. Kristal berraklığındaki suyu, yumuşak beyaz kumları ile aileler için oldukça idealdir. Neredeyse hiç dalga yoktur ve deniz oldukça güvenli bunun sayesinde çocuklarını ilk defa denizle buluşturacaklar burada güveni hissedebilir. Güneşlenmekten ve yüzmekten sıkıldıydıysanız neden bir balıkçı teknesi ya da lüks bir yat kiralamıyorsunuz? Renkli kokteyller (hani şu üzerinde şirin şemsiyeler olan) ya da lüks bir şampanya içmek istiyorsan Ornos kesinlikle doğru adres, çünkü barlar hemen plajın yanındadır. Sakın hemen uyumaya kalkma, Ornos'da güneş batsa da gün sabaha kadar devam eder!

Yapılması Gereken: Ornos özellikle yaz döneminde oldukça popüler bir hale geliyor ve kesinlikle yapmak istediğin her şey için rezervasyon yapmalısın. Yapılmaması Gereken: Daha az kalabalık olduğu zamanlarda plajla istediğin tüm sporları deneyebilirsin. Sakın bol bol fotoğraf çekmeyi unutma!
Oteller ve apartlar: Ornos