Harika Panormos Plajını ve Köyünü Deneyimle

Panormos
'Panormos Beach' - Mykonos
'Panormos Beach' - Attribution: Randy Levine

Mykonos'un merkezinde konumlanmış Panormos Plajı kristal gibi parıldayan serin sularıyla ünlüdür. St. Sosti'nin hemen yanında adanın kuzey tarafındadır. Bu harika yumuşacık kumların üzerinde saatlerce plaj voleybolu oynayabilir günün hakkını verebilirsiniz! Plaj iyi bir şekilde organize edilmiş olmasına rağmen şezlonglar yok, sadece şemsiyeler var. Plaja servis yapan iki harika bar restoranı vardır. Her istediğini burada bulabilirsin. Tek kötü tarafı buraya ulaşım yok, yalnızca özel araçlarla ulaşım sağlanıyor. Fakat harika bir çarşısı ve lezzetli restoranları için buraya mutlaka gelinmeli.

Zamanda Yolculuk

Bu koyda yapılan arkeolojik kazılar sonuncunda Mö. 5000 yılları Paleolitik döneme ait çok değerli parçalar bulundu ve koyun önemi her geçen gün arttı. Hoteller ve pansiyonlar denize paralel sıralanmıştır ve turistlerin her türlü ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmışlardır. Romantik bir kaçamak, heyecanlı ve dinamik bir gece hayatı ya da sadece dinlenmek ve huzurlu hissetmek istiyorsan Panormos tam sana göre! Mykonos'un diğer plajlarına oranla daha az kalabalıktır ama bu onu asla daha kötü yapmaz. Otantik Yunan kültürünü yaşamak ve mutfağını denemek için en iyi adreslerden biridir.

Plajda şemsiyeler açılmaya başladığında sen hala uyuyorsundur ve güneş yavaş bir şekilde seni uyandırmaya başlar. İşte denize girmenin ve o serin suyun içinde rahatlamanın en iyi zamanı. Su sesleri odana kadar gelir. Panormos'u bu kadar meşhur bir tatil beldesi yapan da bu harika denizin ve güneşin seni davet ediş şeklidir.

Yapılması Gereken: Özellikle Temmuz ve ağustos ayları, plaja sabahın erken saatleri gitmenizi öneririz, aksi takdirde havlunu serecek yer bulamayabilirsin. Yapılmaması Gereken: Şiddetli bir rüzgar varsa sakın bir şey olmaz deyip havlunu terk etme. Yoksa geri döndüğünde onu bulamayabilirsin.
Oteller ve apartlar: Panormos