Psarou Plajı - Mykonos

Psarou Plajı
'IMG_0839 Psarou Beach' - Mykonos
'IMG_0839 Psarou Beach' - Attribution: Kee Yip

Psarou Plajı ada merkezinden yaklaşık 5 km uzaklıkta turistlerin en çok geldiği plajlardan biridir. Bembeyaz kumu ve masmavi denizi ile harika manzarasının yanında çevresindeki dağlarla çevrili olmasından dolayı dalgasız ve güvenlidir de. Hem güneşlenmek hem denize girip eğlenmek hem de çeşitli su sporlarının yapılabileceği harika bir plaj. Aynı zamanda ilk defa dalış yapacaklar için de kaliteli eğitmenlerin olduğu güzel bir dalış okulu da mevcuttur. Yetenekli eğitmenlerden alacağın eğitimden sonra sertifikanı kap ve soluğu deniz altında al! Jet ski, su kayağı, balıkçılık ve hatta sörf için harika bir fırsat.

Fotoğraf Çekebilir miyiz?

Tüm dünyadan turistlerin akın ettiği Psarou Plajına her yıl yüzlerce sanatçı ve oyuncu geliyor. Bu bölge lüks servisi, lüks otelleri ve harika plajları ile tanınıyor. Yani fotoğraf makineni hazırla her an tanışmak isteyeceğin bir ünlüye denk gelebilirsin! Moda dünyası, film yıldızları ve hatta politikacılar her yıl Psarou plajında tatillerini yapar. Bir daha unutamayacağın bir tatil için doğru adres!

Platis Gialos bölgesine çok yakındır, hatta yürüyüş yapmak istediğin bir günde oraya yürüyerek bile gidebilirsin. Yerel marketler, harika kafeler, kitapçılar, çarşı ve tavernaları ile seni cezbedecek. Deniz kenarındaki Nammos Restoran bölgenin en iyisi olarak bilinir, kendisine ayrılan bir plajı bile var. Hem kaliteli yemek yemek hem de manzaranın tadını çıkarmak istiyorsan bu plaja mutlaka uğramalısın! Dünyaca ünlü şeflerin ve aşçıların hazırladıkları menülerde kendini kaybedebilirsin. Bu plaja sadece yemek yemek için gelen turistlere rastladığında sakın şaşırma!

Psarou Bölgesine yerel otobüslerin yanında araba, motor ya da bir bot kiralayarak da gelebilirsin. Ornos Plajında kalkan botlarla da ulaşım sağlanıyor.

Yapılması Gereken: Bir ünlü gibi hissedebileceğin ve onlarla tanışabileceğin harika bir ortam Yapılmaması Gereken: Özellikle yaz aylarında Psarou'ya gelmeyi düşünüyorsan sakın rezervasyon yaptırmayı unutma! Sabahları plaja erken gidip yer kapmanı da öneririz!
Oteller ve apartlar: Psarou Plajı