Uçuşlar - Mykonos

Uçuşlar
'Mykonos Airport' - Mykonos
'Mykonos Airport' - Attribution: BluEyedA73

Evet, sonunda Mykonos'u ziyaret etmeye karar verdiniz. Telaşlanmayın! Eğer, zaten Yunanistan'daysanız işiniz çok kolay çünkü Atina Havaalanından buraya düzenli uçuşlar var. Aynı zamanda sürat botlarıyla da Pire, Rafina ve Lavrion'dan ulaşım sağlayabilirsiniz. Dahası, Santorini adası sayısız uluslararası havaalanı ile bağlantılıdır. Bavullarınızı hazır değil mi? Acele edin! Mykonos sizin için bekliyor!

Gemi ile Atina'dan Mykonos'a ulaşım

Pire limanından Mykonos'a günlük feribotlar ve sürat botları vardır. Bir bot ile yolculuk normal şartlarda 5 saat sürüyor ve rotası şu şekilde: Siroz, Tinos ve Mykonos. Sürat botuya ile yaklaşık olarak 3 saat sürüyor ve çeşiti güzergahlar kullanılabiliyor. Sürat botu Pire'ye öğleden sonra varıyor ve tekrar geri dönüşü öğleden sonra oluyor. Rafina limanından da Andros, Tinos ve Mykonos adalarına günlük feribotlar ve sürat botları var. küçük sürat botları sadece yolcu taşıyor ve Mykonos'a ulaşım yaklaşık 2,5 saat sürüyor.

Atina'dan Mykonos'a Uçak ile Ulaşım

Mykonos havaalanı şehir merkezinden yaklaşık 4 km uzaklıktadır ve her zaman uygun bir taksi bulunur. Havaalanı içinde araba kiralama ajansları ve bilgi alma noktaları mevcuttur.

Mykonos'dan diğer turistik mekanlara ulaşım

Adadan Kiklad, Oniki adalara, ve Girit adalarına feribot ya da sürat botlarıyla ulaşım yapılabiir. Aynı zamanda On iki ada, Santorini ve Rodos adalarında havaalanı da vardır.

Türkiye'den Mykonos'a ulaşım

Mykonos’a Yunan Adaları turları düzenleyen pek çok tur şirketiyle ulaşım sağlayabilirsiniz. Nunun yanında THY veya Olimpic Havayolları’yla Atina’ya gidebilir aktarma yaparak bu harika adaya ulaşabilirsiniz.